6 جای خوب برای گذاشتن تلفن همراه

این که موقع کوهنوردی تلفن همراهمان را کجا بگذاریم، به نظر مسئله پیش افتاده ای است، اینطور نیست؟! ولی مسئله به این سادگی ها هم نیست. روش های زیادی برای همراه داشتن تلفن در کوهنوردی وجود دارد. اما شما می خواهید تلفن همراهتان هم دم دست باشد و هم از هر آسیبی در امان باشد. بیشتر کوهنوردان سعی می کنند هنگام کوهنوردی از تلفن همراه فاصله بگیرند اما برای چک کردن وضعیت آب و هوا، مسیریابی و تماس های ضروری چاره ای جز استفاده از تلفن ندارند.

  • جیب های کناری کوله پشتی 

6 جای خوب برای گذاشتن تلفن همره

جیب کنار کوله  بهترین جا برای گذاشتن گوشی تلفن همراه در زمان کوهنوردی است. بهترین مزیت جیب های کناری کوله دم دست بودن آن است. ضمن آن که همه کوله ها مخصوصاً کوله های کوهنوردی جیب های کوچک کناری را دارند و لازم نیست هزینه اضافی متحمل شوید.

اما جیب کناری کوله یک ایراد بزرگ دارد: برای اکثر تلفن های همراه جدید کوچک است. این جیب ها برای گذاشتن اکسسوری های کوچک گزینه بسیار خوبی هستند. گذاشتن تلفن همراه در جیب کناری کوله هیچ زحمتی ندارد، اما باید تلفن را به صورت عمودی و در حالی که قسمتی از آن بیرون مانده در جیب بگذارید. اگر جیب خیلی عمیق باشد مشکلی نسیت، اما در غیر این صورت احتمال بیرون افتادن گوشی اصلاً کم نیست. اگر دائماً می نشینید و بلند می شوید و یا کوله تان را زمین می گذارید و بر می دارید، این روش به کار شما نمی آید.

بعضی از تولیدکننده ها جیب های اکسترنال طراحی و تولید کرده اند که به پایین کوله وصل می شوند. اما تلفن های همراه روز به روز بزرگتر می شوند و دیگر به راحتی در این جیب ها جا نمی گیرند. البته می توانید موقع خریدن این جیب های اکسترنال، امتحان کنید که گوشی شما را در خود جای می دهد یا خیر.

  • کمربند مخصوص دو

زردکوه | 6 جای خوب برای گذاشتن تلفن همراه در برنامه های هایکینگ

کمربندهای مخصوص دو از کالاهای محبوب دوندگان است. کمربندهای دوی موجود در بازار اکثراً راحت، ایمن و باثبات هستند. اگر می خواهید تلفن همراه، شکلات و پول نقد بردارید، به شما توصیه می کنیم از این کمربندها استفاده کنید.

کمربندهای مخصوص دو، فضای خوبی برای نگه داشتن تلفن همراه و سایر لوازم کوچک شما دارند. اغلب این کمربندها ضد آب هستند. بعضی از آنها رویه شفافی دارند که می توان محتویات داخل کمربند را دید. اگر بارش باران شدید باشد، باید از لایه محافظ دیگری هم استفاده کنید.

  • جیب بند کوله پشتی

زردکوه | 6 جای خوب برای گذاشتن تلفن همراه در برنامه های هایکینگ

یکی از بهترین جاهایی که می توانید تلفن همراهتان را بگذارید، جیبی است که روی بند کوله دوخته شده است. همه کوله پشتی ها این جیب را ندارند و جیب بعضی از آنها آنقدر کوچک است که تلفن همراه در آنها جا نمی شود.

اما خبر خوش این است که این جیب ها به صورت جداگانه فروخته می شوند. جیب روی بند کوله برای دسترسی آسان به تلفن فوق العاده است. ضمن آن که اصلاً دست و پا گیر نیست و مزاحمتی ایجاد نمی کند. نکته منفی این جیب این است که اگر سریع و قدرتی کوهنوردی کنید، تلفن همراه کمی بر روی سینه سنگینی می کند.  

جیب های جدید آنقدر بزرگ هستند که تلفن های همراه جدید را در بر بگیرند. معمولاً این جیب ها دو جیب کوچکتر هم دارند که برای گذاشتن اکسسوری های کوچک به کار می روند. جیب های اکسترنالی را تهیه کنید که مستحکم و ضد آب باشند و بندهای محکمی داشته باشند. جیب های بند کوله را بر روی کمربند هم می توان بست.

  • کیف کمری
زردکوه | 6 جای خوب برای گذاشتن تلفن همراه در برنامه های هایکینگ

فکر نکنید که کاربردی ترین و شیک ترین کیف اکسسوری را فراموش کردیم. اصلاً کیف کمری نمادی از طبیعت گردی و کوهنوردی است و نسبت به کمربندهای دو فضای بیشتری ارائه می دهد. بعضی از کیف های کمری به صورت تخصصی برای کوهنوردی طراحی می شوند. کوهنوردانی که شانه و کتف آسیب دیده دارند، معمولاً از کیف کمری استفاده می کنند. اگر می خواهید هم از کوله استفاده کنید و هم از کیف کمری، توجه داشته باشید که کمربند کوله مزاحم کمربند کیف کمری نباشد. می توان کیف های کمری را به صورت اریب بر روی شانه بست.

  • جیب شلوار و پیراهن
زردکوه | 6 جای خوب برای گذاشتن تلفن همراه در برنامه های هایکینگ

هرچند کمی مسخره به نظر می رسد، اما می توانید تلفن همراهتان را در جیب پیراهن و شلوارتان بگذارید و به کوهنوردی بروید. برخی از کوهنوردان گوشی تلفن همراهشان را در جیب شلوار و برخی دیگر در جیب روی سینه پیراهن می گذارند.

توجه داشته باشید که اگر کوهنورد حرفه ای نیستید و یا در آب و هوای نامساعد کوهنوردی می کنید، جیب شلوار و پیراهن اصلاً جای مناسبی برای گذاشتن تلفن همراه نیست. شاید فکر کنید که شلوار شش جیب بپوشید. کاملاً درست فکر می کنید. شلوار شش جیب گزینه بسیار خوبی برای طبیعت گردی و کوهنوردی است. اما اگر تلفن همراهتان را در جیب های پایینی بگذارید، امکان دارد در حین کوهنوردی به پایتان کوبیده شود. اما حتماً شلوار شش جیب را امتحان کنید؛ ارزشش را دارد. برای خانم ها هم ساق ها و لگینگ های زیادی در بازار وجود دارد که چند جیب دارند.

  • کوله پشتی

راحت ترین و ساده ترین راه برای همراه داشتن موبایل در کوهنوردی، گذاشتن آن داخل کوله پشتی است. اما باید سختی هایش را هم به جان بخرید. اگر بخواهید آب و هوا را چک کنید، از GPS استفاده کنید و یا فوراً با کسی تماس بگیرید، باید کوله را دربیاورید، روی زمین بگذارید، زیپ کوله را بازکنید و موبایلتان را پیدا کنید. با این روش اصلاً نباید توقع داشته باشید که در عرض چند ثانیه تلفن همراهتان را در دست بگیرید.

چند فوت و فن دیگر برای کوهنوردی به همراه موبایل:

  • اگر قصد ندارید زیاد از تلفن همراه استفاده کنید و فقط برای شرایط اضطراری آن را برداشتید، خاموشش کنید. تلفن های همراه امروزی دائماً دنبال آنتن و وای فای می گردند که در کوهستان وجود ندارد و به همین دلیل به سرعت باتری دستگاه خالی می شود.
  • گوشی موبایل را در میان دستکش، تی شرت و یا هر چیز پارچه ای دیگر بپیچید تا آسیب نبیند. اما لباسی که گوشی را در میانش پیچید را کاملاً به خاطر بسپارید تا موقع پیدا کردن آن دچار مشکل نشوید.
  • گوشی تلفن همراه خود را داخل درای بگ و کیسه های ضد آب بگذارید. به این ترتیب گوشی خود را از گزند باران های ناگهانی و خروش رودخانه در امان نگه می دارید.
https://packyourtent.com/6-ways-to-carry-cellphone-when-hiking/