شهر تهران به عنوان پایتخت ایران چه از لحاظ موقعیت استراتژیک و چه از لحاظ موقعیت های زیست محیطی دسترسی های بسیار خوبی هم به جنگل، هم به کوه و هم به کویر دارد. از آنجایی که بسیاری از افراد برای تفریحات آخر هفته خود و یا تعطیلات در عید به دنبال یک جای اقتصادی و نزدیک می باشند تا بتوانند در آنجا خستگی های خود را رفع کنند برای شما لیست 10 مقصد بسیار مناسب برای طبیعت گردی اطراف تهران به صورت اقتصادی و به صرفه را جمع آوری کردیم.

اما قبل از هرچیز باید به چند سوال اساسی در این زمینه پاسخ بدهید.

چه مقدار میخواهید برای انجام این سفر هزینه کنید؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت اگر میخواهید یک سفر اقتصادی را داشته باشید می توانید به پارک های جنگلی اطراف تهران مراجعه کرده و یا در ادامه مقاله می توانید به کویرهای بسیار دنج برای یک آخر هفته بسیار آرام بروید.

آیا سفر شما یک روزه است ؟ و یا میخواهید چند شب اقامت داشته باشید؟

اگر شما یک سفر یک روزه را در پیش دارید به شما تبریک میگوییم این لیست پر است از جاهایی که می توانید به صورت یک صبح تا شب رفته و در آخر شب به خانه های خود بازگردید! اما اگر میخواهید

علاقه شما به کدام زیست محیط برای اقامت است؟

شاید علاوه بر علاقه مساله فصل نیز بسیار مهم باشد شما می توانید در لیست پایین به تناسب فصلی که در آن هستیم مقصد خود را انتخاب کنید.

مناطق دیدنی اطراف تهران برای کمپینگ و اقامت آخر هفته

دشت لار

طبیعت گردی اطراف تهران

دشت لارعلاوه بر بخش هایی از تهران، بخشی ازمازندران را هم فرا گرفته است. دشت لار در قله دماوند واقع شده است. این دشت زیبا از شمال با کوه های شهرستان نور مازندران، از جنوب با افجه، امامه و لواسان تهران، از شمال شرق و شرق با کوه دماوند، از جنوب شرق با پلور مازندران، ایرا و شهرستان دماوند و از سمت غرب با خاتون بارگاه و گرمابدر همجوار می باشد. در گذشته این ناحیه جزئی از نواحی تاریخی قصران از توابع “ری” محسوب می شده و آن را با نام لار قصران می شناختند؛ در بسیاری از کتب تاریخی هم نام این منطقه دیده می شود.

یکی از بهترین مناطقی که شما می توانید برای آخر هفته های خود بگذرانید دشت لار می باشد که می توانید از فضای کوهستانی زیبای آن بهره مند شوید دشت لار تا تهران حدودا 2 الی 2 ساعت و نیم فاصله دارد و یک مقصد گردشگری خوب محسوب می شود.

  • فاصله این منطقه تا تهران : 2 ساعت و 30 دقیقه با ماشین

روستاهای وردیج و واریش

طبیعت گردی در اطراف تهران

روستای وردیج و واریش در همسایگی هم هستند و اصل ماجرا درست میان این دو روستا قرار گرفته است روستای وردیج و واریش با داشتن آدمک های سنگی بسیار زیبا و بوم زیست و هوای بسیار فوق العاده یکی از توصیه های تیم زردکوه برای سفر های آخر هفته شما می باشد. این روستا ها که دیگر الان تبدیل به مناطق گردشگری بزرگی شده اند دارای رستوران های باکیفیت که فضاهای بسیار مناسبی را دارند می باشد.

  • فاصله این روستا تا تهران : 45 دقیقه با ماشین

روستای لواسانات

روستای لواسانات

لواسانات یک اسم بسیار آشنا برای همه ی افرادی که در تهران هستند می باشد شما می توانید از آب و هوای بسیار عالی این روستا همراه با رستوران های فوق العاده لاکچری که در فضاهای باز و بسته وجود دارند نهایت لذت را ببرید! یکی از نقاط قوت اینجا نزدیک بودن به تهران می باشد.

  • فاصله تا تهران : حدود 30 دقیقه با ماشین

روستای چلاو 

زردکوه | طبیعت گردی اطراف تهران| بخش اول | لیست 5 مقصد بسیار مناسب

تا اینجا دیدیم که طبیعت گردی اطراف تهران می تواند به یک امر بسیار مفرح و جذاب تبدیل شود چلاو نام دهستانی است در 30 کیلومتری جنوب شرقی آمل و در شرق جاده هراز که منطقه ای جنگلی با طبیعتی بکر است و بیشتر اوقات سال در این منطقه بارندگی است . علت کثرت باران، تجمع ابرهای سیاه در دره چلاو است و همین بارندگی این ناحیه را همواره زمردین و پر درخت وجنگلی نگه داشته است . مسیر دسترسی به منطقه چلاو از مرکز شهرستان آمل 25 کیلومتر بوده که می توان پس از طیّ این مسافت به واسطه پلی در سمت چپ جاده با پشت سر گذاشتن ً 15 کیلومتر جاده فرعی به منطقه سرسبز چلاو رسید.

علاوه بر بازدید از روستای چلاو شما می توانید از یک آبشار برجی بسیار بزرگ نیز دیدن کرده

  • فاصله تا تهران : 3 ساعت با ماشین

رودخانه تنگه واشی

زردکوه | طبیعت گردی اطراف تهران| بخش اول | لیست 5 مقصد بسیار مناسب

برای طبیعت گردی اطراف تهران یکی از مناطق ییلاقی و زیبای اطراف شهر تهران، منطقه تنگه واشی است. وجود آبشار زیبا در این منطقه از شهر تهران زیبایی آن را دو چندان کرده است. این آبشار در فاصله ای در حدود 150 کیلومتری از شهر تهران قرار دارد. در واقع تنگه واشی شامل دو تنگه واشی و سا می باشد که هر کدام از آن ها زیبایی های خاص خود را دارد. در کنار این دو تنگه و آبشار، یک دشت گسترده و زیبا نیز قرار دارد.

آبشار تنگه واشی در روستای جلیزجند در اطراف شهر فیروزکوه قرار گرفته است. برای رسیدن به آبشار تنگه واشی شما باید مسافتی نسبتا طولانی را پیاده طی کنید. این فاصله یکی از بهترین زمان ها برای لذت از طبیعا زیبای تنگه می باشد. سعی کنید روزهای تعطیل را برای بازدید از این منطقه گردشگری زیبا انتخاب نکنید. به دلیل شلوغی و ازدحام ممکن است امکان رفت و آمد برای شما دشوار شود. در هنگام مراجعه به این منطقه گردشگری حتما لوازم کافی را برای پیاده روی و کوهنورید همراه داشته باشید.

  • فاصله تا تهران : چیزی حدود 2 ساعت با ماشین

برگرفته شده از : wikipedia

مقالات دیگر زردکوه : خرید بهترین دوربین شکاری